Wyniki konkursu bibliotecznego Dom nie z tej ziemi

Miło nam poinformować, że decyzją jury pod przewodnictwem Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby zwycięzcą konkursu bibliotecznego Dom nie z tej ziemi został Filip Lisowski, uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach; opiekun: Ewa Pawluczuk – za wzruszający pomysł „odczarowania” domu za pomocą opowieści o losach Marysi.

Wyróżnienia otrzymują:

Autorzy wyróżnionych prac otrzymają: Filip Lisowski – laptopa DELL, Michał Ignaś i Karolina Chruścicka – tablety Samsung Galaxy oraz książki, a do bibliotek ich szkół trafią zestawy książek Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.

Jury postanowiło także nagrodzić zestawami książek Bery, gangster i góra kłopotów oraz Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą z imienną dedykacją Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby:

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe.


Jesteś uczniem IV, V lub VI klasy szkoły podstawowej?

Przeczytaj książkę „Dom nie z tej ziemi” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby i weź udział w konkursie.


Zadanie konkursowe:

Zwyciężone zło czasami powraca… Marysia ponownie musi się zmierzyć z domem nie z tej ziemi. I tym razem prosi o pomoc ciebie. Jakie masz pomysły na zdjęcie z domu i jego mieszkańców złego czaru? Opisz waszą przygodę.

Wygraj nagrody!

1 miejsce

Dla ucznia: laptop Toshiba i zestaw książek
Dla biblioteki: książki za 5 000 zł

2 wyróżnienia

Dla wyróżnionych uczniów: tablety Samsung i zestawy książek
Dla bibliotek: książki za 3 000 zł

Czas trwania konkursu: od 31 marca do 30 września 2017 roku

Regulamin konkursu Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Formularz konkursowy Plakat


Niektóre domy mają tajemnice. I zrobią wszystko, aby nikt się o nich nie dowiedział. W swojej najnowszej książce Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka Złodziei snów, porusza tematy, o których trudno jest i mówić, i milczeć.

Gdy Daniel poznaje młodszą od siebie Marysię, dziwną dziewczynkę, która ma oczy błyszczące jak dwa lusterka, od razu czuje, że to początek jakiejś niezwykłej historii. Marysia, ukryta w krzakach, obserwuje dom po drugiej stronie ulicy Radosnej... co mogłoby wyglądać na zwyczajną, a nawet dosyć nudną zabawę, tylko że nowa koleżanka Daniela traktuje swoje zajęcie śmiertelnie poważnie. I w dodatku wygląda na przerażoną. A kiedy chłopiec zaczyna przyglądać się temu, co ją tak wystraszyło, odkrywa w pozornie podobnym do innych domu rzeczy niezrozumiałe czy wręcz złowrogie. Zaintrygowany, postanawia pomóc Marysi wyjaśnić zagadkę. Ale czy dom nie z tej ziemi pozwoli sobie wyrwać tajemnicę? Książka dostępna także jako e-book.

przeczytaj fragment kup książkę


Małgorzata Strękowska-Zaremba

pisarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją twórczość dla dzieci i młodzieży była wielokrotnie nagradzana: otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (za książkę Abecelki i duch Bursztynowego Domu), wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006 (za książkę Bery, gangster i góra kłopotów). Jej Złodzieje snów zdobyli wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 oraz II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej; nagrodzoną książkę wpisano ponadto na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Autorka została nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016.

Daniel de Latour

– ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy, uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. Otrzymał wiele nagród, takich jak Przecinek i Kropka czy Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy (za ilustracje do Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek). Dwukrotnie nominowano go w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (za ilustracje do Wyprawy do kraju księcia Marginała Henryka Bardijewskiego oraz do Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela Grzegorza Kasdepke i Ryszarda Petru). Do najbardziej znanych prac Daniela de Latoura należy cykl rysunków Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim.


Notka o książce Fragment Okładka Informacja prasowa o konkursie bibliotecznym


Copyright 2017 Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA.