Wyniki konkursu bibliotecznego Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki

Miło nam poinformować, że decyzją jury pod przewodnictwem Grzegorza Kasdepke zwycięzcą konkursu bibliotecznego Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki została Paulina Hanke, uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Piekarach Śląskich, opiekun: Karina Wnorowska

Wyróżnienia otrzymują:

Autorzy wyróżnionych prac otrzymają: Paulina Hanke – laptopa DELL, Elwira Andrzejewska i Wiktoria Majka – tablety Samsung Galaxy oraz książki, a do bibliotek ich szkół trafią zestawy książek Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe.


Jesteś uczniem I, II lub III klasy szkoły podstawowej?

Przeczytaj książkę „Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke i weź udział w konkursie.

Zadanie konkursowe:

Mieszkańcy kamienicy, w której mieści się agencja detektywistyczna „Różowe okulary”  są zaniepokojeni. Detektyw Pozytywka zniknął w tajemniczych okolicznościach.
Jak uważasz? Gdzie jest detektyw Pozytywka? Może wybrał się na wymarzoną wycieczkę dookoła świata? A może udał się w podróż służbową? Wyrusz śladami detektywa Pozytywki. Przedstaw w formie pracy plastycznej (np. narysuj, namaluj, wykonaj komiks) mapę jego podróży oraz pamiątki, które zdobył podczas swoich wojaży. 

Wygraj nagrody!

1 miejsce

Dla ucznia: laptop Toshiba i zestaw książek
Dla biblioteki: książki za 5 000 zł

2 wyróżnienia

Dla wyróżnionych uczniów: tablety Samsung i zestawy książek
Dla bibliotek: książki za 3 000 zł

Czas trwania konkursu: od 31 marca do 30 września 2017 roku

Regulamin konkursu Załącznik nr 1 Załącznik nr 2 Formularz konkursowy Plakat


Lubisz dreszczyk emocji, tajemnice i dobrą zabawę?

Przeczytaj książki o detektywie Pozytywce. Rozwiązuj zagadki, ucz się logicznego myślenia i wyciągania wniosków, a może sam zostaniesz kiedyś detektywem!

Przed drzwiami agencji detektywistycznej "Różowe Okulary" zebrał się niemały tłumek. Pan Mietek, Dominik i Zuzia, ich mama, pani Ryczaj i Asia… Wszyscy chcą sprawdzić, czy detektyw Pozytywka naprawdę zniknął. Może zachorował? Wyprowadził się? Albo wyjechał służbowo? Tylko dlaczego bez pożegnania? To do niego niepodobne. A może coś mu się stało? Mieszkańcy kamienicy nie chcą dopuścić do siebie najczarniejszych myśli.

przeczytaj fragment kup książkę


Grzegorz Kasdepke

najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. Kacperiada… czy Horror, czyli skąd się biorą dzieci). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Piotr Rychel

zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem „Gazety Wyborczej”, wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004–2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem „Miś”. Od wielu lat współpracuje ze „Świerszczykiem”. Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. O, ja cię! Smok w krawacie! – Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze.


Notka o książce Fragment Okładka Informacja prasowa o konkursie bibliotecznym


Copyright 2017 Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA.